• фудбалска репрезентација на данска

ФОТО: Англичаните се срамат од своите навивачи, со ласер го попречуваа Шмајхел

Очајно, скандалозно и неверојатно, се коментарите со кои луѓето најчесто се служат на социјалните мрежи кога ги коментираат случувањата на полуфиналната пресметка помеѓу Англија и Данска. Фановите се воодушевени од голманот на данската репрезентација, Каспер Шмајхел кој имаше неколку фантастични одбрани, меѓу кои беше и пеналот на Хари Кејн, но не успеа да го одбрани …

ФОТО: Англичаните се срамат од своите навивачи, со ласер го попречуваа Шмајхел Read More »