Tag : филип додевски

Останатo Спорт

Пилотот за време на летот се огласи на македонски јазик и изненади еден патник (ВИДЕО)

Слободен печат
Филип Додевски, кој освои бронзен медал на официјалното европско првенство до 21 година во олимписко таеквондо кое се одржува во Шведска, денеска беше поздравен од...
Ви Препорачуваме Останатo Спорт

ХЕРОЈСКИ ПОДВИГ: Додевски „бронзен“ на ЕП во Шведска!

Слободен печат
Македонија освои бронза од официјалното Европско првенство до 21 година во олимписко таеквондо во Хелсингборг (Шведска). Филип Додевски во категоријата -87кг забележа две победи против...