15.8 C
Скопје

Tag : Фиер

Вести Регион

Рама: Нема повеќе лекари да работат и во јавни и во приватни болници

Слободен печат
Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека докторите нема да можат истовремено да работат во приватни и во јавни болници. Според него, оваа стара шема ќе...
Вести Регион Слајдер

ВИДЕО: Протести низ цела Албанија поради убиството на Клодјан Раша, има и повредени

И.И.
Под мотото „И ние сме Клодјан”, масовен протест вечерва се одржува во Тирана, прво пред Министерството за внатрешни работи, по што протестантите стигнаа пред Владата,...