Tag : „Фич“

Вести Економија

„Фич” и „Стандард и Пурс” го потврдија кредитниот рејтинг на земјава

Слободен печат
Кредитните агенции „Фич” и „Стандард и Пурс” го потврдија уште еднаш кредитниот рејтин на Република Северна Македонија. „Фич” ја оценува земјава со ББ+, но сега...
Вести Регион

Баша: Според „Фич“ Албанија стана уште поризично место за инвестирање

Слободен печат
Лидерот на најголемата албанска опозициска сила, Демократската партија, Љуљзим Баша, изјави дека според влијателната меѓународна кредитна агенција „Фич” за 2019 година, Албанија „станала уште поризично...
Вести Економија

„Фич“ го потврди кредитниот рејтинг на земјава на ББ+ стабилен

Горан Наумовски
Кредитната агенција „Фич“ го потврди кредитниот рејтинг на земјава на ББ+ со стабилен изглед, соопшти Министерството за финансии. Како што наведуваат од агенцијата, ова се...