Tag : фатмир бесими

Вести Македонија

Фатмир Бесими не планира државна функција

Слободен печат
Фатмир Бесими, поранешниот министер за економија, актуелно е посветен на академската професија, конкретно работата на универзитет, а не планира да прифати државна функција. Контактиран од...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ДУИ СО УСЛОВ ДО СДСМ: Бежовска во финансии, Бесими за гувернер!

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев за нова министерка за финансии може да ја именува само актуелната гувернерка на Народна банка, Анита Ангеловска Бежовска, а на нејзино место...