Седлоски: Против Санта Клара треба да бидеме трпеливи и паметни

В четврток од 20.00 часот составот на Шкупи ќе го игра првиот натпревар од второто квалификациско коло во Конференциската лига против Санта Клара од Португалија на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје. Клубот од Чаир успешно стартуваше во новоформираното натпреварување на УЕФА откако го елиминираше претставникот на Косово, Лапи (2:0, 1:1). Прес конференција одржија тренерот …

Седлоски: Против Санта Клара треба да бидеме трпеливи и паметни Read More »