18.8 C
Скопје

Tag : фатени

Хроника

Косовари фатени на дело како шверцуваат мигранти

Велешката полиција ги привела Д.П.(45) и Е.Б.(30), двајцата од Косово, поради сомнение за сторено кривично дело „криумчарење мигранти”. На 24 овој месец на магистралниот пат...
Хроника

Приведени две лица од Штип фатени како крадат

Полициски службеници од Штип вчера ги лишиле од слобода Т.М.(28) и Н.А.(19), затоа што околу 23.35 часот на улицата „Борис Крајгер” во градот биле затекнати...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Фатени во лага: Надбискупот од Кентбери откри кога навистина се венчани принцот Хари и Меган Маркл

Слободен печат
Надбискупот од Кентбери, Џастин Вилби, го прекина молкот во врска со наводите на брачната двојка искажани во интервјуто со Опра Винфри и го отфрли тврдењето...
Регион

Сплитските специјалци фатени во ловокрадство кај Госпиќ

Четворица припадници на хрватската специјална полициска единица БАТ се фатени во криволов во областа Огулин. Нив ги открил ловечувар кој забележал траги од крв во...
Хроника

Откриени 17 мигранти во близина на Штип

Слободен печат
Во близина на Штип утринава откриени се 17 мигранти. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова потврди дека мигрантите, кои нелегално се движеле во близина на Штип...
Хроника

Фатени рибокрадци со 89 килограми риба

Полицијата синоќа, при контрола на возило „лада нива“ на патот Штип-Радовиш, кај фабриката „Актива” кое било без регистерски таблички открила 89 килограми риба и недозволена...
Вести Регион

Мигрантите фатени во Грција платиле 2.500 евра за да бидат пренесени до Солун

Слободен печат
По 2.500 евра им платиле на кримучарите секој од мигрантите кои вчера беа пронајдени во камион на автопат во близина на градот Ксанти, во североисточниот...