• европско првенство во ракомет

Младите ракометари убедливо поразени од Швајцарија, ќе играат за пласман од 5. до 8. место

Младинската ракометна репрезентација на Македонија доживеа убедлив пораз од 14:31 од Швајцарија на Европското првенство до 20 години Б дивизија што се игра во Варна, Бугарија. Вториот пораз по ред ја однесе Македонија во битката за пласман од петтото до осмото место на ЕП. Младите ракометари беа рамноправен противник само во воведните минути кога имаа …

Младите ракометари убедливо поразени од Швајцарија, ќе играат за пласман од 5. до 8. место Read More »