-9 C
Скопје

Tag : еуростандард

Вести Ви Препорачуваме Економија

Оштетените штедачи прашуваат: Дали гувернерката Бежоска добро знаела дека се краде во Еуростандард банка?

Слободен печат
Со години, Народната банка односно гувернерката Анита Ангеловска Бежоска ја толерирале континуираната кражба на нашите депозити предводена од лицата на раководни позиции во Еуростандард банка....
Вести Економија

Оштетените штедачи на Еуростандард: Наместо да ја казни, Владата ја награди Нина Ангеловска

Слободен печат
Здружението на оштетени штедачи на Еуростандард банка бара одговорност од бившата министерка за финансии Нина Ангеловска во случајот со пропаѓање на банката и воедно го...
Вести Економија Слајдер

Оштетените штедачи на Еуростандард бараат обештетување и на правните лица

Слободен печат
Здружението на оштетени штедачи на Еуростандард банка бара обештетување и на правните лица по пропаѓањето на банката. „Македонија е единствената земја во Европа каде правните...
Вести Економија

Оштетените штедачи на Еуростандард банка: Трифун Костовски не е толку наивен како што често се претставува

Слободен печат
Здружението на оштетени штедачи на Еуростандард банка повторно бара одговорност за пропаѓањето на Еуростандард банка. „Ако украдете ќебапи од кафеана и ако го признаете делото,...
Вести Економија

ВИДЕО | Заев за обвинувањата за Еуростандард: Законот важи за систем, Народна банка независно да си ги носи одлуките

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев во гостувањето во „Утрински брифинг“ на Слободна ТВ ги отфрли обвинувањата за вмешаноста на неговото семејство во пропаѓањето на Еуростандард банка. –...
Вести Економија Слајдер

Оштетените штедачи од Еуростандард прашуваат: Дали е ова нормално?

Слободен печат
Уште една новост на апрсурд, ароганција, безобразие и срам осамна во македонското секојдневие и сурова реалност. Коста Костовски, еден од косопствениците и претседател на кредитниот...
Вести Економија Слајдер

Оштетените штедачи на „Еуростандард“: Речиси 60 милиони евра, ултра ризични кредити, биле давани за да не се вратат!

Слободен печат
Во Законот за банки кредит е пласирање на одреден износ на пари во замена на отплата на одобрениот и ненамирен износ. Во таков случај, при...
Вести Економија

Оштетните штедачи на Еуростандард прашуваат: Зарем не е кристално јасно кој е изворот на криминалот!?

Слободен печат
Во отворено писмо, оштетените штедачи не пропаднатата Еуростандард банка укажуваат на низата пропусти во работењето на банката за кое се уште нема ниту одговорност ниту...
Вести Економија Слајдер

Костовски: Не може да се сокрие трагата на парите, говориме за криминал од 110 -120 милиони евра

Слободен печат
Мнозинскиот акционер во пропаднатата Еуростандард банка, Трифун Костовски во вчерашното гостување на Телевизија 24 излезе со тврдење дека криминалот во пропадната банка е тежок 110...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Штедачите на „Еуростандард“: Еднаш оштетени од грабежот во банката и повторно оштетени преку стечајната постапка!

Слободен печат
Во потрагата и борбата за правда и правичност, оштетените депоненти на Еуростандард банка се исправени пред уште еден голем предизвик. Имено, тој се однесува на...