23 C
Скопје

Tag : ендеса лига

Кошарка Спорт

Димитријевиќ блеска во Шпанија, најефикасен во победата над Манреса

Слободен печат
Екипата на Хувентуд стигна до уште една победа во најсилната шпанска лига. На домашен терен, во Бадалона триумфираше над Манреса со убедлив резултат 96:68 во...
Кошарка Спорт

Димитријевиќ меѓу најефикасните на последниот меч годинава во Шпанија!

Слободен печат
Во 16 коло од најсилното шпанско првенство екипата на Хувентуд Бадалона загуби убедливо на домашен терен од Сан Пабло Бургос со резултат 78:95. Иако доминираше...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Димитријевиќ дели и НБА потези, „прегазен“ Естудијантес!

Слободен печат
Денеска во деветтото коло од најсилното шпанско првенство составот на Хувентуд Бадалона на домашен терен со убедлив резултат 97:70 против екипата на Естудијантес. Кошаркарите на...
Кошарка Спорт

Димитријевиќ залудно блескаше на теренот, пораз на Хувентуд (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ одигра уште еден одличен натпревар, овој пат во шпанската Ендеса лига, но неговиот тим Хувентус е поразен. Подобар од Хувентуд беше...
Кошарка Спорт

Македонецот блеска во „Ендеса“: Димитријевиќ е играчот на одлука во Хувентуд! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во четвртото коло од шпанската „Ендеса“ лига, кошаркарите на Хувентуд имаа тешко гостување во Андора. По 40 минути жестока борба, славеше тимот од Бадалона, со...
Кошарка Спорт

Македонецот ја освои и Севиља, Димитријевиќ и Хувентуд на врвот во Шпанија

Слободен печат
Во Севиља е совладан Реал Бетис со (78:57) за максимален ефект, седум асистенции и пет поени за нашиот репрезентативен бек. Втор натпревар и втора победа...
Кошарка Спорт

Потегот на Димитријевиќ во Топ 3 најдобри во шпанската „Ендеса“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец го има третиот најдобар потег во шпанската елитна конкуренција… Зад Ненад Димитријевиќ е веројатно една од најдобрите, ако не и најдобрата сезона откако...
Кошарка Спорт

Ново признание за Димитриjевиќ: Избран во најдобрата млада петорка во Шпанија (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец избран во друштво на суперталентираните Алоцен. Гаруба, Кулбока и Крејчи Уште едно големо признание за најдобриот македонски кошаркар за 2019 година. Ненад Димитријевиќ...
Кошарка Спорт

Десет поени на Димитриевиќ во поразот од Барселона

Слободен печат
Кошаркарите на Хувентуд чиј член е и македонскиот репрезентативец Ненад Димитриевиќ со пораз го стартуваа завршниот турнир од „Ендеса“ лигата кој се игра во Валенсија....
Кошарка Спорт

Евролигаш со понуда за македонскиот репрезентативец Димитријевиќ

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец блеска досега во дресот на Хувентуд Бадалона и благодарение на тие игри сега се наоѓа и во конкуренција за најдобар млад играч во...