Tag : емилијано мартинез

Спорт Фудбал

Астон Вила плати 20 милиони фунти за резервниот голман на Арсенал

Слободен печат
Астон Вила го финализираше трансферот на аргентинскиот голман – Емилијано Мартинез, досегашниот член на Арсенал. Тој вкупно 10 години го носеше дресот на „топчиите“, а...