• ембарго

Русија ја продолжува забраната за увоз на храна од ЕУ и САД

Рускиот претседател Владимир Путин ја продолжи забраната за увоз на храна од ЕУ и САД до декември 2022-ра година, со што Москва им возврати на санкциите на Западот против Русија поради анексијата на Крим, пренесува Дејли Сабах. Москва забрани увоз на млечни производи, месо, овошје и зеленчук, и, според декретот издаден во понеделникот, забраната ќе …

Русија ја продолжува забраната за увоз на храна од ЕУ и САД Read More »