Tag : Елизабета Втора

Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Елизабета веќе нема да им се врати на кралските должности? Ќе биде во изолација со години!

Слободен печат
Британската кралица Елизабета Втора моментно се наоѓа во изолација во дворецот Виндзор. Странските медиуми пренесуваат дека е сосема извесно дека никој нема да ја види...
Жена Магазин Магазин слајдер

Кралицата Елизабета Втора денеска полни 94 години: Вози без возачка дозвола, не сака кромид и лук, а знае да поправа и автомобили

Слободен печат
Британската кралица Елизабета Втора денес го слави 94-роденден. Нејзиниот роденден нема да биде одбележан со традиционалната почесна стрелба, која кралицата ја смета за неприкладна поради...
Ви Препорачуваме Жена Магазин Магазин слајдер

Најдолговечната британска владетелка утре полни 94 години: Како Елизабета стана кралица на Британија? (ФОТО)

Слободен печат
Кралицата Елизабета Втора денес го слави 94-тиот роденден. Родена е како трета во низата за наследство на тронот. Нејзиниот харизматичен чичко, Едвард Осми, обожаван од...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Кралските деца ракоплескаа за британските здравствени работници (ВИДЕО)

Слободен печат
Како и во многу земји погодени од коронавирусот, луѓето во Обединетото Кралство одлучија да им оддадат почит на оние кои за време на пандемијата се...
Забава Магазин

Работник во Бакингемската палата заразен со коронавирус: Кралицата се пресели со принцот Филип во Виндзор!

Слободен печат
Кралицата Елизабета Втора (93) ја напушти Банкингем палатата пред неколку дена за да не се зарази со коронавирусот. Пред кралицата да замине во Виндзор, вравотените во палатата се...
Жена Магазин

Кралицата Елизабета и принцот Филип се сакаат повеќе од 70 години: Смислата за хумор е многу важна (ФОТО)

Слободен печат
Уште во 2017 година, кралицата Елизабета II и принцот Филип славеа 70 години брак. Тоа е најдолгиот брак во историјата на кралските семејства. Еве која...
Вести Свет

Британската кралица од Лондон ќе се пресели во замокот Виндзор

Слободен печат
Британската кралица Елизабета Втора откажа забави во градината во Бакингемската палата во Лондон и ќе го напушти главниот град в четврток. Таа и семејството ќе...
Вести Свет

Британците загрижени за здравјето на кралицата Елизабета поради коронавирусот, таа ги одложи сите состаноци

Слободен печат
Кралицата Елизабета Втора ги одложи сите состаноци, за да постапи според пропишаните мерки за претпазливост поради коронавирусот. Како што Бакингемската палата објави преку официјално соопштение,...
Магазин

Рекордер на престолот со речиси 70 години владеење, а не ни сонувала да биде кралица

Слободен печат
Едвард, чичкото на Елизабета II и тогашниот крал се спротивставил на конзервативниот народ, црквата, семејството, традицијата и политичките лидери на Британија и во 1936 година...
Забава Магазин Слајдер

Хари и Меган ги изгубија кралските титули

Слободен Печат
Хари и Меган повеќе нема да ги користат кралските титули и нема да добиваат пари од јавните средства кои се користат за исполнување на кралските...