Tag : Елизабета Втора

Магазин Магазин слајдер Слајдер

Принцот Филип е многу разочаран од Меган: Зошто таа не се откажа од актерството, како што јас ја напуштив кариерата за да бидам со кралицата?

Слободен Печат
Војводата од Единбург не може да разбере што било толку неподносливо во животот на неговиот внук и снаа за да се откажат од кралските должности....
Вести Македонија Слајдер

Британската амбасадорка Галовеј кај Пендаровски со честитка од Кралицата Елизабета II по повод 8 Септември

Слободен печат
Претседателот Стево Пендаровски денеска ја прими амбасадорката на Обединетото Кралство во земјава, Рејчел Галовеј. На средбата, како што соопшти кабинетот на Пендаровски, се разговараше за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Елизабета ѝ го честита роденденот на Меган Маркл

Слободен печат
Кралицата Елизабета Втора ѝ го честита 39. роденден на војвотката од Сасекс, Меган Маркл. На твитер-профилот на кралското семејство е објавена пораката: „На војвотката од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Нови фотографии: Кралицата Елизабета Втора и на 94 години не се плаши да јава коњ!

Слободен печат
На фотографиите кои Багингемската палата ги објави синоќа, британската кралица Елизабета Втора е снимена како го јава 14 години старото пони со име Балморал Ферн...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Елизабета веќе нема да им се врати на кралските должности? Ќе биде во изолација со години!

Слободен печат
Британската кралица Елизабета Втора моментно се наоѓа во изолација во дворецот Виндзор. Странските медиуми пренесуваат дека е сосема извесно дека никој нема да ја види...
Жена Магазин Магазин слајдер

Кралицата Елизабета Втора денеска полни 94 години: Вози без возачка дозвола, не сака кромид и лук, а знае да поправа и автомобили

Слободен печат
Британската кралица Елизабета Втора денес го слави 94-роденден. Нејзиниот роденден нема да биде одбележан со традиционалната почесна стрелба, која кралицата ја смета за неприкладна поради...
Ви Препорачуваме Жена Магазин Магазин слајдер

Најдолговечната британска владетелка утре полни 94 години: Како Елизабета стана кралица на Британија? (ФОТО)

Слободен печат
Кралицата Елизабета Втора денес го слави 94-тиот роденден. Родена е како трета во низата за наследство на тронот. Нејзиниот харизматичен чичко, Едвард Осми, обожаван од...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Кралските деца ракоплескаа за британските здравствени работници (ВИДЕО)

Слободен печат
Како и во многу земји погодени од коронавирусот, луѓето во Обединетото Кралство одлучија да им оддадат почит на оние кои за време на пандемијата се...
Забава Магазин

Работник во Бакингемската палата заразен со коронавирус: Кралицата се пресели со принцот Филип во Виндзор!

Слободен печат
Кралицата Елизабета Втора (93) ја напушти Банкингем палатата пред неколку дена за да не се зарази со коронавирусот. Пред кралицата да замине во Виндзор, вравотените во палатата се...
Жена Магазин

Кралицата Елизабета и принцот Филип се сакаат повеќе од 70 години: Смислата за хумор е многу важна (ФОТО)

Слободен печат
Уште во 2017 година, кралицата Елизабета II и принцот Филип славеа 70 години брак. Тоа е најдолгиот брак во историјата на кралските семејства. Еве која...