Tag : двајт пауел

Кошарка Спорт

ХУМАН ПОТЕГ: Дончиќ, Пауел и Далас донираа половина милион долари

Слободен печат
Сопственикот на Далас маверикс, Марк Кјубан, заедно со играчите Лука Дончиќ и Двајт Пауел, донираа 500.000 долари на персоналот кој се грижи за здравјето на...