18 C
Скопје

Tag : државната

Слајдер Хроника

Обвинение за екс претседателот на ДИК и за тројца негови колеги

Горан Наумовски
По спроведена сеопфатна истражна постапка, Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе Обвинителен акт против поранешниот претседател на Државната изборна комисија,...
Вести Регион

Рама ја промовираше специјалната единица на државната полиција ОФЛ

МИА Агенција
Еден ден пред да започне со теренска работа специјалната единица на државната полиција ОФЛ (Операција на владеење на законот), албанскиот премиер Еди Рама, на свечената...