драган тевдовски Archives - Слободен печат

Tag : драган тевдовски

Вести Македонија

Заев: Не е точно дека Тевдовски е сменет бидејќи не сакал да потпише заем за новиот Клинички центар

МИА Агенција
Со реплики и контрареплики меѓу власта и опозицијата тече денешната собраниска расправа на која се дебатира за предлозите за нови министри во Владата. Пратениците од...
Вести Македонија

На Тевдовски најголема награда му е пораката од граѓаните: „Браво и главата горе“

Слободен печат
Драган Тевдовски, кој синоќа беше разрешен од министерската позиција во ресорот финансии, на Фејсбук објави дека се враќа на Економскиот факултет. „Чест ми е што...
Вести Македонија

Заев им порача на мрчаторите да престанат

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев денеска ги кажа имињата на новите министри кои се предложени за Собранието да ги одобри. Најголеми реакции предизвика неговото име, односно дека...
Вести Економија

Од денеска плаќање во кеш најмногу до 500 евра

Слободен печат
Од денеска граѓаните во земјава ќе може да плаќаат во ќеш најмногу до 500 евра. Во сила стапија измените на Законот за платен промет, кој...
Вести Економија

Тевдовски: Првата транша евтини кредити ќе им биде префрлена на фирмите следната недела

Горан Наумовски
Првата транша во износ од 15 милиони евра евтини кредитит за малите и средни претпријатија преку ЕИБ, ќе биде префрлена следната недела. Ова беше истакнато...