Tag : Долно Лисиче

Вести Скопје

Делови на Долно Лисиче и Пинтија денеска ќе бидат без вода

Слободен печат
Без вода денеска од 10 часот ќе бидат дел од населба Долно Лисиче и населба Пинтија. Корисниците на вода од ул.2 во населба Долно Лисиче...
Вести Скопје

Делови од Визбегово и Долно Лисиче денеска без вода

Слободен печат
Корисниците од Визбегово и Долно Лисиче денеска од 8:30 часот ќе останат без вода за пиење. Како што соопшти Дежурно-информативниот центар на ЈП „Водовод и...
Вести Скопје

Поради дефект без вода наслебата Долно Лисиче

Слободен печат
На корисниците од населбата Долно Лисиче во Скопје им е прекинато водоснабдувањето изутрина од 8:55 часот. Прекинот е поради уличен дефект пред месната заедница во...
Вести Скопје

Поради дефект без вода корисниците од Долно Лисиче

Слободен печат
Поради уличен дефект на водоводна мрежа Ф-80мм. на улица „9″ број бб во село Долно Лисиче, прекинато водоснабдување имаат корисниците од селото. Како што информираат...
Вести Скопје

Улицата „4“ во Долно Лисиче целосно реконструирана

Слободен печат
Целосно е реконструирана улицата „4″ во Долно Лисиче во должина од 270 метри и површина од 820 квадратни метри. Како што соопшти Општина Аеродром, реконструкцијата...
Вести Скопје

Утре без струја дел од скопската општина

Слободен печат
Жителите од Долно Лисиче денеска од 9:20 часот ќе бидат без вода за пиење. Како што информира ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, прекинот е...
Ваш агол Колумни

Долно Лисиче конечно ќе добие нов пат

Слободен печат
Иако долги години чекавме, протестиравме, се молевме, се договаравме и се предоговаравме, редно време беше да се израдуваме дека ќе добиеме нов пат и веќе...