• диви свињи

Диви свињи направиле хаос на улиците во Баварија

Стадо диви свињи во понеделникот залутале на автопатот А9 во близина на градот Хоф во Баварија, предизвикувајќи паника и неколку несреќи, соопшти полицијата, пренесуваат германските медиуми. Еден возач со својот автомобил удрил на една од свињите. Животното тешко сто килограми загинало, а хаубата се искривила толку многу што возачот веќе не можел да го гледа …

Диви свињи направиле хаос на улиците во Баварија Read More »