7 C
Скопје

Tag : џорџ хил

Кошарка Спорт

Ново одложување во НБА, играчите гневни: Се потиме еден покрај друг на теренот, а не смееме да излеземе од соба

Слободен печат
Коронавирусот им прави огромни проблеми на НБА екипите, а лигата е принудена да одложува натпревари. Последен натпревар кој е одложен е дуелот помеѓу Атланта хоукс...
Кошарка Спорт

Кошаркар на Милвоки го пропушти интонирањето на химната – бил во тоалет

Слободен печат
Бекот на Милвоки бакс, Џорџ Хил, не присуствуваше на интонирањето на химната на САД пред почетокот на петтиот натпревар од плеј-офот против Орландо меџик. Милвоки...