• џон изнер

Ролан Гарос: Циципас со пресврт до осминафиналето

Петтиот носител Стефанос Циципас обезбеди пласман во осминафиналето на Ролан Гарос откако во последниот меч од денешната програма во четири сета го победи Американецот Џон Изнер и тоа со 5:7,6:3,7:6,6:3 по два часа и 40 минути игра. Првиот сет навести дека мечот ќе биде неизвесен, беше израмнето до 11 гем кога Изнер направи брејк и …

Ролан Гарос: Циципас со пресврт до осминафиналето Read More »