Tag : џефри пајат

Вести Регион

Пајат: Островите имаат право на ексклузивна економска зона и континентален гребен

МИА Агенција
Уште еднаш ја потврдивме нашата правна  перцепција дека островите имаат право на ексклузивна економска зона и континентален гребен, исто како и копното, напиша на „Твитер”...
Вести Македонија

Историска грешка на ЕУ да не даде зелено светло за Северна Македонија и Албанија, смета амбасадорот на САД во Грција

Слободен печат
Ние сметаме дека беше историска грешка на Европската унија да не оди напред со Северна Македонија и Албанија, рече амбасадорот на САД во Грција, Џефри...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Пајат: Поддршка за Северна Македонија да стане силна и ефективна членка на НАТО

МИА агенција
Фокусот на САД е да ја поддржиме Северна Македонија да стане моќна и ефективна членка на НАТО, вели американскиот амбасадор во Грција, Џефри Пајат во...
Вести Македонија

Американскиот амбасадор во Атина: Бев на Халкидики, но не се сретнав со Заев

МИА Агенција
Не се сретнав со Зоран Заев, така што не верувајте на се што ќе видите во медиумите, вели амбасадорот на САД во Атина, Џефри Пајат...