13 C
Скопје

Tag : џамал мареј

Кошарка Спорт

ВИДЕО: Џабе Јокиќ и Мареј играат фантастично, Денвер си губи

Слободен печат
Вашингтон визардс влезе во победничка серија, славеше на шест од последните седум натпревари и почна да бега од дното во Источната конференција. Нивна последна жртва...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Мареј го засени роденденскиот „трипл-дабл“ на Јокиќ!

Слободен печат
Кошаркарите на Денвер го совладаа Кливленд со 120:103, а фантастичен уште еднаш беше Никола Јокиќ, стартерот на Западната конференција на годинешниот „Ол-стар натпревар“ во Атланта....
Кошарка Спорт

Денвер не се предава, Јокиќ и Мареј им пресудија на Лејкерси (ВИДЕО)

Слободен печат
Со овој триумф Денвер намали на 1:2 во победи во серијата, а јунаци на победата беа Никола Јокиќ, Џамал Мареј и Џереми Грант. По неизвесната...
Кошарка Спорт

Медиумите во САД збудалеа по Јокиќ: Тој е монструм

Слободен печат
Денвер нагетс благодарение на двоецот Никола Јокиќ и Џамал Мареј успеа да направи пресврт и од 1:3 во победи, на крајот да триумфира со 4:3...
Кошарка Спорт

НБА: Денвер израмни, Јокиќ и Мареј одлични против Клиперси (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарите на Денвер го совладаа Лос Анџелес Клиперс со 110:101 во вториот натпревар за 1:1 во полуфиналната серија на Западот. Еден од најзаслужните за триумфот...
Кошарка Спорт

НБА плеј-оф: Денвер не се предава, Клиперси го наполнија кошот на Далас (ВИДЕО)

Слободен печат
Џамал Мареј и Никола Јокиќ не дозволија третиот најдобар тим во Западната конференција да биде елиминиран во плеј-офот само во пет натпревари и со триумфот...
Кошарка Спорт

Плеј-офот во НБА започна со трилер победа на Денвер (ВИДЕО)

Слободен печат
Иако се очекуваше натпреварот да го одбележат едни од најдобрите центри во НБА лигата, Никола Јокиќ од едната и Руди Гобер од другата страна, шоуто...