Tag : Дерби Каунти

Спорт Фудбал

Руни со задача која не се гледа често во фудбалот

Слободен печат
Вејн Руни, легендарниот фудбалер на Манчестер јунајтед, со пораз на својот ДЦ Јунајтед од Торонто (5:1) ја заврши професионалната кариера во американската МЛС лига. За...
Спорт Фудбал

ГОТОВО: Руни во 2020 се враќа на европско тло (ФОТО)

Слободен печат
Руни денеска договори соработка со Дербу Каунти кој се натпреварува во Чемпионшип, со кого потпиша договор до летото 2021 година со опција за продолжување на...
Спорт Фудбал

Ете го, пристигна: Лампард пред промоција во Челзи! (ФОТО)

Слободен печат
Уште од претходно се шпекулира доаѓањето на легендата на Челзи на „Стемфорд Бриџ“, а до сега беше менаџер на Дерби каунти. Со него во Челзи...
Спорт Фудбал

Лампард на чекор од враќање во Челзи?

Слободен печат
После заминувањето на Маурицио Сари кој се промовираше како нов тренер на Јувентус, лондонските „сини“ го гледаат Лампард како идеална замена за италијанскиот стратег. Сега...
Спорт Фудбал

Челси конечно си најде тренер

Слободен печат
Челси на крајот од сезоната остана без тренер откако Маурицио Сари се врати во Италија и го презеде Јувентус. „Сините“ не ја бараа неговата замена...
Спорт Фудбал

Ако Лампард си замине негов наследник ќе биде уште една легенда на Челси

Слободен печат
Поранешниот капитен на Челси, Џон Тери е главен фаворит да го наследи поранешниот соиграч, Френк Лампард на клупата на Дерби Каунти. Лампард во текот на...
Спорт Фудбал

Со искинати копачки во „најскапиот меч“ на светот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Не ги облече поради облог или шега, тие се неговите копачки кои ги носи уште од 2 март, кога Вила, како и вчера, го совлада...
Спорт Фудбал

Астон Вила е победник во најскапиот фудбалски натпревар

Слободен печат
Екипата на Астон Вила е победникот на најскапиот фудбалски напревар, баражот за пласман во Премиер лигата откако со 2:1 го совлада Дерби Каунти. Тимот од...
Спорт Фудбал

Лампард чести, 209 пива и 75 јегери и една диетална Кока-Кола

Слободен печат
Дерби Каунти со елиминацијата на Лидс обезбеди пласман во финалниот бараж натпревар за влез во Премиер лигата. Менаџерот на Дерби, легендата на Челси и на...
Спорт Фудбал

Алиоски остана без Премиер лига

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски и наредната сезона ќе настапува во Чемпионшип лигата откако неговиот Лидс е елиминиран од Дерби Каунти во полуфиналето на плеј офот...