Tag : депониија

Вести Ви Препорачуваме Скопје

Шилегов: Директорката на Централниот регистар се плаши од Сашо Мијалков, ќе барам разрешување ако не најдеме заеднички јазик за Дрисла

Слободен печат
Првиот човек на Град Скопје, градоначалникот Петре Шилегов, посочи дека неколку регистратори и директорката на Централниот регистар не сакаат да потпишат менување на сопственост на...