Tag : даниел аврамовски

Спорт Фудбал

Кајзери го промовира Даниел Аврамовски

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Даниел Аврамовски од денеска и официјално е нов фудбалер на Кајзериспор. Довчерашниот фудбалер на Вардар пред извесно време потпиша трогодишен договор, а денеска...
Спорт Фудбал

Најдобриот стрелец во македонската лига со трансфер во Турција

Слободен печат
Даниел Аврамовски кој досега ги бранеше боите на Вардар, од следната натпреварувачка сезона ќе игра за Кајзериспор. Минатата сезона беше најдобар стрелец во Првата македонска...
Спорт Фудбал

И најдобриот стрелец во лигата го напушти Вардар

Слободен печат
Како што официјално информираат од клубот, оваа сезона беше последна за Даниел Аврамовски во дресот на Вардар. 25-годишниот играч за врска во нападот ги засили...
Спорт Фудбал

Аврамовски: Во недела не играме ниту за пари, ниту за статус!

Слободен печат
В недела (8. декември) во 13.00 часот на Националната арена „Тодор Проески“ во последното есенско коло ќе се игра дербито во Првата македонска лига меѓу...
Спорт Фудбал

Вардар на врвот, Аврамовски го реши градското дерби!

Слободен печат
Со головите на Даниел Аврамовски „црвено-црните“ застанаа на лидерската позиција на табелата во најсилниот македонски фудбалски шампионат. Ова беше нова победа на Вардарци, по онаа...
Спорт Фудбал

Аврамовски: Ќе успееме на реваншот против Шкендија

Слободен печат
Вардар против Шкендија одигра 2:2 во првиот 1/8 финален натпревар од Купот на Македонија одигран денеска на стадионот „Тодор Проески“ во Скопје. Иако според резултатот...
Спорт Фудбал

„Жешко“ лето за Вардар, си одат Фелипе, Попов, Битанг..!

Слободен печат
Вардар заврши уште една сезона на втората позиција, но овој пат без право за настап во квалификациите за Лигата на Европа, поради јасни причини. По...