Tag : д-р митов

Вести Македонија Слајдер

Д-р Митов: Ова нема да помине брзо и треба да се адаптираме на еден полу или годишен период (ВИДЕО)

Слободен печат
Нашиот систем е дизајниран да бидат потребни два негативни брисови. Ако се сеќавате во Србија пред некој ден оздравеa 4.000 лица. Затоа јас и често...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Д-р Митов: Во Европа вирусот многу брзо се враќа доколку конците се испуштат од контрола (ВИДЕО)

Слободен печат
Имаше очекувања од релевантни експерти дека топлото време би ни помогнало. И тоа не беше лаички став. Но, се испостави дека тоа не е така....
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Д-р Митов: Короната ќе помине, ние имаме проблеми со други пандемии – Кај нас смртноста на прво место е од срцеви, а на второ од малигни болести

Бојана Нојиќ
Французите се доста прецизни. Го најдоа пациентот кој што е заразен во декември. И тие немаат сомнеж во тој поглед. Значаен момент е дека тој...
Вести Македонија Слајдер

Д-р Митов: Подготовките за втор бран на Ковид-19 треба да одат во два правци – општество и здравствен систем

Слободен печат
Д-р Александар Митов во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ брифираше за состојбата со коронавирусот и најавениот втор бран на епидемијата Ковид-19. -Ставот на сите светски...
Вести Македонија Слајдер

Д-р Митов: Не смееме да не оставиме простор за еден мал Х, сепак се работи за вирус кој не ни е познат

Слободен печат
Макрон имаше обраќање до нацијата, САД со радикални мерки, Борис Џонсон со долга седница на Владата, Македонија со препораки… -После Италија загрижувачки е дека истиот...
Ви Препорачуваме Еспресо Храна

Д-р Митов за „Слободен печат“: Kако и што да јадете за празниците без да се прејадете

Мими Шушлеска Петкова
Човековото тело се развива илјадници години и секогаш наоѓало начин како да се прилагоди на променетите услови, но никогаш не успеало да го совлада прекумерниот...