Tag : цвеќиња

Вести Македонија Слајдер

Штипјанец на гробот на синот поставил камера за да открие кој ги краде цвеќињата (ВИДЕО)

Слободен печат
Ожалостен штипјанец на гробот на својот син поставил камера за да види кој во претходните 4 години на болката му додава нова болка, пренесе штипската...
Магазин Семејство

Внимавајте, отровни се! Кои цвеќиња не треба да ги имате дома (ФОТО)

Слободен печат
Се­кој од нас во до­мот има де­ко­ра­тив­ни рас­те­нија, кои мо­же­би и не би тре­ба­ло да ги има­ме до­кол­ку сме со ма­ли де­ца до­ма или до­кол­ку...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Денес битолчани се разбудија во малку поинаква атмосфера (ФОТО)

Слободен печат
На денот на ослободувањето на Битола, утрово Битолските активисти од Поинаку поставија цвеќиња со надеж за подобра Битола. Тие порачуваат: Битола најуба си!       ...
Жена Магазин

На муабет со Тања Трајковска, новинарка и цвеќарка: Најубавото цвеќе е букетот кој ќе го добиете без причина

Јасмина Кантарџиева Димков
Со Тања Трајковска, препознатливото лице од ТВ-екраните, и по изглед и по збор, муабетиме на тема цвеќиња. Уште е романтична, уште верува во убавите манири...