• централна америка

ВИДЕО: Ураганот Иота го погоди крајбрежје на Никарагва

Ураганот Иота го погоди копното на североисточниот брег на Никарагва, , според специјалното ажурирање на американскиот Национален центар за урагани, пренесува Си Ен Ен. Иота, со ветрови од 249 км на час, претставува ураган на високо ниво – 4. Неговиот пристап до копно се случи во близина на градот Хоуловер, Никарагва. Hurricane Iota hits Nicaragua …

ВИДЕО: Ураганот Иота го погоди крајбрежје на Никарагва Read More »