Tag : чулев

Колумни

Пред школскиот праг, повторно се бира меѓу Венко и Жарко или Мицко и Наќе

Џабир Дерала
Дајте прво да резимираме накратко. Видовме сè и сешто до сега, од велигденски причестувања со едно лажиче за сите, ифтари, бајрамски прослави и литии, до...
Вести Македонија

Владата ја поништи паричната казна која Чулев ја прифати за советникот кој нападна началник

Слободен печат
Владата на седница го поништи дисциплинското решение со кое му беше намалена платата на Зоран Ѓорѓиевски, советник на ексминистерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, како...
Вести Македонија Слајдер

Изречена најстрога дисциплинска мерка за советникот на Чулев

Слободен печат
Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев го прифатил предлогот за донесување решение за изрекување најстрога дисциплинска мерка и е потврдена предложената дисциплинска мерка за Зоран...
Вести Македонија

Чулев- Галовеј: Во МВР е потребно продолжување на реформските процеси

Слободен печат
Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска  оствари работна средба со амбасадорката на Кралството Велика Британија и Северна Ирска,  Рејчел Галовеј. Во фокус на работниот...
Вести Избори 2020 Слајдер

Чулев: Сите прекршители во изборниот процес ќе бидат најстрого казнети (ВИДЕО)

Слободен печат
Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, денеска апелираше до полициските службеници да не подлегнуваат на било какви политички, односно партиски или пак притисоци од бизнис...
Вести Македонија Слајдер

Чулев: Ќе побарам помош од војската за запирање на влезот на мигранти

Слободен печат
Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев покрај полициското засилување, ќе побара помош и од војската за запирање на влезот на мигранти во нашата земја преку...
Вести Македонија

Чулев ги поздрави Турците на турски јазик (ВИДЕО)

Слободен печат
Во рамки на денешната посета на СВР Струмица техничкиот министер Наќе Чулев го посети малото каде што живеат етнички Tурци. Ги поздрави со зборовите Iyi...
Вести Македонија

Чулев: Секој обид за поткуп или за било какво влијание врз гласачите ќе биде соодветно евидентиран и санкциониран

Слободен печат
Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска ги посети Регионалниот центар Исток, одделенијата за внатрешни работи во Делчево и Берово и полициското одделение во општина...
Вести Македонија

Чулев: Парламентарните избори се важен показател за правецот во кој ќе се движи нашата држава

Слободен печат
Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев ро рамки на денешните активности оствари работна посета на одделенијата за внатрешни работи во Крива Паланка, Кратово, Пробиштип и...
Вести Македонија

Чулев: Стратешката определба на МВР е да обезбеди највисоко ниво на безбедност на овие избори

Слободен печат
Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денес оствари работна посета на полициското одделение Јегуновце кое е во состав на ПС Тетово, при Секторот за внатрешни...