Tag : чоколадна

Магазин Магазин слајдер Храна

Ова попладне почастете го вашето семејство со лесна и превкусна чоколадна панакота

Слободен печат
Потребни состојки: – 300мл млечна слатка павлака – 200мл чоколадно млеко – 50гр шеќер – 150гр чоколадо за готвење – 10гр желатин Се ставаат слатката...
Магазин Семејство

Посна чоколадна торта

Слободен печат
Состојки: 500 грама мелени бисквити 200 грама чоколада за готвење 200 грама маргарин 150 грама шеќер во прав 1 лажичка рум 3 лажички какао Подготовка: Оваа торта...
Еспресо Храна

Префинета чоколадна мус торта

Слободен печат
Ви претставуваме одличен рецепт за чоколадна мус торта… Потребни состојки: Тесто – 250гр. чоколадни бисквити – 180гр. путер Фил – 5 белки – 3 лажици...
Еспресо Храна

Едноставна, а превкусна чоколадна торта од палачинки

Слободен печат
Одлична торта од палачинки, со која ќе ги изненадите вашите сакани. Потребни состојки за палачинките: 3 јајца 250 г брашно 200 мл млеко прстофат сол...
Еспресо Храна

Британското кралско семејство полудува по оваа торта: Чоколадна фантазија која не се пече!

Слободен печат
Британската кралица Елизабета Втора и принцот Вилијам го обожaваат овој десерт, открива личниот кралски готвач Дарен Мек Грејди. Потребни состојки: – 120 гр. путер –...
MacedonianAlbanian