Tag : чиа

Магазин Семејство

Здрав колач со чиа семе и чоколадо

Слободен печат
Чоколадни коцки со чиа семе, покрај тоа што се лесни за подготовка, нудат и богат вкус на чоколада и одговараат за оние што љубители на...
Жена Магазин

Здрав и неодолив: Чоколаден чиа пудинг (рецепт)

Слободен печат
Дегустирајте го вкусниот чоколаден чиа пудинг кој брзо и едноставно се подготвува. Состојки – 300 милилитри (немасно) млеко, 60 грама чиа семки,  лажици какао (во прав),...
Еспресо Храна

ВНЕСУВАЈТЕ ПРОТЕИНИ: Намирници во кои ги има повеќе отколку во месото

Слободен печат
Ако не сте љубител на месо, млеко, млечни производи и јајца, добра вест е дека протеините ги има и во растителни намирници....