• Чави Ернандез

ВИДЕО: Прв пораз за Чави во Ла Лига

Фудбалерите на Бетис ја совладаа Барселона на „Камп Ноу“ со 0:1 во рамки на 16 коло од Ла Лига. Победата на Бетис му ја донесе Хуанми во 79 минута. Ова воедно е прв пораз на Чави Ернандез во Ла Лига откако седна на клупата на Барселона. Чави на претходните три натпревари забележа две победи и …

ВИДЕО: Прв пораз за Чави во Ла Лига Read More »