Tag : бугати

Спорт Фудбал

Роналдо за титулата во Серија А се почести со ѕвер од девет милиони евра

Слободен печат
Кристијано Роналдо минатата недела плати шест милиони евра за луксузна јахта, се сега издвои дури девет милиони евра за вистински ѕвер од автомобил. Како што...
Спорт Фудбал

Роналдо има нов ѕвер во гаражата вреден 18.4  милиони евра (ВИДЕО)

Слободен печат
Кристијано Роналдо потроши дури 18.4 милиони евра на најскапиот автомобил, Buggati La Voiture. Специјалниот модел на Бугати е изработен по повод од 110-годишнината од постоењето...
Автомагазин Магазин

Има 1.600 КС, чини 8 милиони евра и веќе е распродаден! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Centodieci e најновиот екстравагантен автомобил на Bugatti, кој настана како посвета на моделот EB110 од деведесетите. Bugatti „пронајде“ нова формула за добра заработка на ексклузивни...