Tag : босилек

Магазин Магазин слајдер Семејство

Дајте им предност на билките: Босилек, рузмарин и магдонос, зачини што го штитат здравјето

Слободен печат
Цвеќето не мора да бидат единствената декорација на вашата градина.  Засадете си зачини. Босилек Босилекот или кралската трева е поврзана со различни култури и верувања....
Магазин Семејство

НЕКА ПАРИТЕ ТРЧААТ ПО ВАС: Чувајте во станот босилек, спуштете ја ВЦ даската…

Слободен печат
Фенг Шуи е древна кинеска вештина која тврди дека одделни аспекти од животот можете да ги унапредите или упропастите со распоредот на простории, со положбата...
Жена Магазин

ПРИРОДНО ПРОТИВ КОМАРЦИ: Овие растенија треба да ги имате во домот преку лето

Слободен печат
Вашата градина или тераса можат да бидат вистински оази на корисни растенија, а дел од нив се ефикасни и во борбата против комарци....
Здравје Магазин

Моќен природен лек – 5 нешта кои босилекот ги лекува како од шала

Слободен печат
Босилекот веќе со векови се користи во борбата против здравствените проблеми. Ви претставуваме 5 начини како можете да го употребите босилекот како лек: – Истолчете...
Еспресо Жена Магазин Храна

Малку поинаков појадок или закуска – Превкусни брускети со домати и босилек

Слободен печат
Брускетите се популарна италијанска закуска, која ќе ја обожавате… Рецепт за одлични брускети со домати и босилек. Потребни состојки: ½ француски багет 3 домати чешне...