Талентираниот Величковски со 15 години ќе игра за првиот тим на МЗТ

Управата на МЗТ Скопје Аеродром продолжува со заложбите за давање шанса на талентираните кошаркари, кои треба да бидат светла иднина на клубот, откако денеска го официјализира договорот за стипендирање со 15 годишниот Бојан Величковски. Станува збор за еден од најперспективните играчи од младинската школа на МЗТ, кој летово напорно работи заедно со далеку поискусните од …

Талентираниот Величковски со 15 години ќе игра за првиот тим на МЗТ Read More »