13 C
Скопје

Tag : Балканика

Магазин Магазин слајдер Сцена

Од коронавирус почина Сања Илиќ, основачот на групата „Балканика“

Слободен печат
Музичарот Александар Сања Илиќ, основачот на групата „Балканика“, почина денес како последица на коронавирусот, откако беше на респиратор. Тој почина на 70 годишна возраст. Роден...
Културен печат

Балканска книжевна награда: Романот „Скриени желби, немирни патувања“ на Владимир Јанковски е кандидат за „Балканика“

Тони Димков
Издавачката куќа „Магор“, како членка на Фондацијата „Балканика“, соопшти дека за национален претставник за книжевната награда „Балканика“ за 2020 година е избран романот „Скриени желби,...