• автопатот

Шестмина повредени во сообраќајка на автопатот Скопје-Велес

Ноќеска во 1.15 часот било пријавено дека на автопатот Скопје-Велес, во близина на надвозниот кај село Ржаничино, патничко возило „БМВ” сопственост на Л.Н., а управувано од неговиот 17-годишен син излетало надвор од коловозот. Во несреќата со тешки повреди се здобил  возачот, а со полесни повреди се здобиле сопатниците З.Ж.(19), М.Д.(19) и уште тројца малолетни сопатници, …

Шестмина повредени во сообраќајка на автопатот Скопје-Велес Read More »