• атп ранг листа

АТП: Медведев на врвот, Ѓоковиќ е трет пред настапот на „Вимблдон“

Прв и понатаму е Русинот Данил Медведев со 7,955 поени на АТП ранг листата, остана без 205 поени, а Александар Зверев од Германија е втор со 7,030, додека трет е Новак Ѓоковиќ со 6.770 поени. Новак Ѓоковиќ е трет во светот со 6,770 поени пред почетокот на „Вимблдон“, третиот Грен слем турнир оваа сезона. Шпанецот …

АТП: Медведев на врвот, Ѓоковиќ е трет пред настапот на „Вимблдон“ Read More »