20.8 C
Скопје

Tag : Атланскиот океан

Вести Свет

Руската Северната флота ги следи вежбите на НАТО во Атлантскиот океан

Слободен печат
Северната флота на Русија ги набљудува вежбите на НАТО во северниот дел на Атлантикот и Норвешкото Море, објави денеска Националниот центар за управување со одбраната....
Вести Свет

Некој ги вади органите на ајкулите, а не се луѓето: Вистината е страшна (ВИДЕО)

Слободен печат
Големите морски кучиња треба да се појават на своите стандардни места за лов, близу крајбрежјето на Кејп Таун во Јужна Африка. Сепак, научниците тврдат дека...