3 C
Скопје

Tag : арнолд шварценегер

Магазин Магазин слајдер Сцена

Дамите лудуваат по новиот Шварценегер: Синот на Арнолд е новиот миленик на женската публика

Слободен печат
Актерот Патрик Шварценегер, син на холивудската ѕвезда Арнолд Шварценегер, беше фотографиран на плажа на Хаваи, а обожавателите на младиот актер се воодушевени од неговото извајано...
Вести Свет

Шварценегер со критика кон Трамп: Најлошиот претседател во историјата на САД

Слободен печат
Поранешниот гувернер на Калифорнија, актерот Арнолд Шварценегер изјави дека претседателот на САД, Доналд Трамп, е неуспешен лидер кој ќе остане во историјата запомнет како најлошиот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: „Терминатор“ подари 500 мисирки за Денот на благодарноста

Слободен Печат
Познатиот актер Арнолд Шварценегер секоја година за Денот на благодарноста донира храна, И оваа година, без оглед на пандемијата, актерот подари 500 мисирки. Актерот кој...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: По операцијата на срцето веднаш им се врати на старите страсти – „Те молам, само немој во теретана“

Слободен печат
Холивудската ѕвезда и поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер (73) ѕвездата од многу акциони филмови на крајот на октомври го оперираше срцето, а веќе сега...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Актерот Арнолд Шварценегер беше итно пренесен во болница, по што се огласи на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен Печат
Актерот Арнолд Шварценегер (73) беше подложен на итна операција, по што се огласи на социјалните мрежи.   Познатиот силен човек направи операција на срцева артерија,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Има 47 килограми и се плаши од магаре: Погледнете го новиот миленик на Арнолд Шварценегер! (ФОТО)

Васко Спасоски
Додека трае пандемијата од коронавирусот, Арнолд Шварценегер го зголеми бројот на свои домашни миленичиња. По магаренцето Лулу и понито Виски, актерот се пофали дека во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мускулите „пукаат“ по терапијата: Синот на Шварценегер покажа дека е силен како карпа! (ФОТО)

Васко Спасоски
Кога велиме: „Каков татко, таков син“ – вистински пример за тоа се Арнолд Шварценегер (72) и неговиот вонбрачен син Џозеф Бајн (22). Имено, наследникот на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Шварценегер повторно ја покажа својата хумана страна: Преку 1.000 оброци беа донирани во болницата во Лос Анџелес! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Прочуениот „Терминатор“, актер и бодибилдер Арнолд Шварценегер (72) на болницата во Лос Анџелес и прати повеќе од 1.000 бесплатни оброци во знак на благодарност до...
Еспресо Шоу биз

ХИТ-ФОТО! Ако Арнолд Шварценегер живееше во Македонија и работеше за 200 евра плата – ќе изгледаше вака! (ФОТО)

Слободен печат
На социјалните мрежи се појави фотографија од човек кој што премногу наликува на светски познатиот актер – Арнолд Шварценегер. Се разбира, некој беше доволно креативен...
Еспресо Шоу биз

Шварценегер мораше да јаде ТЕСТИСИ од МИСИР поради едно прашање кое не сакаше да го одговори! (ВИДЕО)

Слободен печат
Арнолд Шварценегер гостуваше заедно со колешката Линда Хамилтон во емисијата на Џејмс Корден за да го промовира својот нов филм „Терминатор: Темна судбина“. Легендарниот актер...