Tag : арнолд шварценегер

Еспресо Шоу биз

ХИТ-ФОТО! Ако Арнолд Шварценегер живееше во Македонија и работеше за 200 евра плата – ќе изгледаше вака! (ФОТО)

Слободен печат
На социјалните мрежи се појави фотографија од човек кој што премногу наликува на светски познатиот актер – Арнолд Шварценегер. Се разбира, некој беше доволно креативен...
Еспресо Шоу биз

Шварценегер мораше да јаде ТЕСТИСИ од МИСИР поради едно прашање кое не сакаше да го одговори! (ВИДЕО)

Слободен печат
Арнолд Шварценегер гостуваше заедно со колешката Линда Хамилтон во емисијата на Џејмс Корден за да го промовира својот нов филм „Терминатор: Темна судбина“. Легендарниот актер...
Еспресо Шоу биз

Луѓето се прашуваат – дали е ова можно? Погледнете какво возило купил Арнолд Шварценегер (ФОТО)

Слободен печат
Актерот Арнолд Шварценегер дефинитивно го има најоргиналниот и најразновиден возен парк од сите светски ѕвезди. Покрај скапоцените автомобили, легендарниот Терминатор во своја сопственост има и...
Вести Свет

Грета доби електромобил од Шварценегер

Слободен печат
Арнолд Шварценегер и Грета Тунберг имаат барем една заедничка работа – и двајцата говорат и се борат против климатските промени. Но, обајцата поради тоа добија...
Еспресо Шоу биз

Шварценегер со 28 години помлада девојка лудуваше на Октоберфест (ФОТО)

Слободен печат
Популарниот актер Арнолд Шварценегер (71) и девојка му Хедер Милиган (43) го посетија Октоберфест која се одржува во Минхен, Германија. Актерот и неговата 28 години...
Магазин Филм и ТВ

Русите ги ТУЖАТ Шварценегер и Џеки Чен – Бараат повеќе од 3 милиони евра за неуспешен филм

Слободен печат
Cтечајниот управник на „Руски филмски групи“ која го сними филмот „Виј 3Д“ ја тужеше филмската куќа „Чајна филм груп“, како и Арнолд Шварценегер и Џеки...