20 C
Скопје

Tag : Антверпен

Вести Свет

Шифрирани пораки доведоа до заплена на 28 тони кокаин во Белгија

Слободен печат
Белгиската царинска служба открила тони кокаин во вредност од речиси 1,4 милијарди долари во Антверпен, откако полицијата ги дешифрираше пораките испратени од криминални банди, соопштија...
Вести Свет Слајдер

Белгија како никогаш до сега против организираниот криминал: 1.200 полицајци ангажирани во апсења и претреси

Слободен печат
Белгиската полиција рано утрово почна голема операција против организираниот криминал низ целата земја, објави белгиското федерално обвинителство. Околу 200 претреси во кои учествуваат повеќе од...
Вести Свет Слајдер

Ирански дипломат осуден за тероризам на 20 години затвор во Белгија

И.И.
Иранскиот дипломат Асадолах Асади беше осуден за обид за тероризам во четвртокот од судот во Белгија за неговата улога во заговор за бомба во 2018...
Спорт Фудбал

ФОТО: Соиграч на Елмас избегна голема трагедија во последен момент!

Слободен печат
Нова голема трагедија можеше да го погоди светскиот фудбал, но за среќа беше избегната во последен момент! Приватен авион со ѕвездата на Наполи, соиграч на...
Вести Свет

ВИДЕО I Се избрука во живо градоначалникот на белгискиот град Антверпен: Сите можеа да му ја видат долната облека

И.И.
Градоначалникот на белгискиот град Антверпен, Барт Де Вевер, лидер на сепаратистичката Нова фламанска алијанса и еден од најмоќните политичари во Белгија, ја започна новата година...
Вести Свет Слајдер

Позитивна вест од Белгија: Вакцината против ковид-19 на „Фајзер“ и на „Бајонтек“ почна да се произведува во Антверпен

Слободен печат
Белгија е една од двете места каде што почна да се произведува вакцината против ковид-19 на фармацевтските компании „Фајзер” и „Бајонтех”. Покрај Антверпен, каде се наоѓа...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Хачанов ги загуби нервите после загубен сет во Антверпен!

Слободен печат
Рускиот тенисер Карен Хачанов дивееше после загубениот сет од Даниел Еванс на турнирот во Антверпен (Белгија). Хачанов иако не беше задоволен од една одлука на...
Вести Свет

ФОТО: Во Антверпен запленет цел арсенал оружје

Илинка Иљоска
Белгиската федерална  полиција соопшти дека во градот Антверпен запленила цел арсенал воено оружје.  Во полициската акција запленети се 21 калашников, бројно огнено оружје и муниција,...
Вести Свет

Германија ја вклучи белгиската провинција Антверпен на листата на опасни зони

Слободен печат
Германија ја вклучи белгиската провинција Антверпен на нејзината листа на опасни зони, барајќи од патниците кои пристигнуваат од регионот за двонеделна карантин или негативен тест...
Останатo Спорт

Прва титула за Мареј по операцијата (ВИДЕО)

Слободен печат
Во неделата британскиот тенисер во решавачкиот меч за титулата успеа да го совлада Станислас Вавринка од Швајцарија со резултат 2:1 по сетови 3:6, 6:4 и...