8 C
Скопје

Tag : Ангел Петковски

Вести Македонија Слајдер

Судот го прифати предлогот на одбраната: Ќе има реконструкција на убиството на младиот Ангел Петковски

Слободен печат
Кривичниот суд Скопје денеска донесе одлука да се прифати предлогот на одбраната во случајот Ангел Петковски и за истиот во наредниот период да се врши...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Клучниот сведок кој го виде убиството на Ангел Петковски останува непознат за органите

Лука Андреев
„Правите драми и репризи“ – со овие зборови, револтирано, Сашо Петковски, татко на починатиот Ангел Петковски, ја напушти судницата во моментот кога повторно во детали...
Вести Слајдер Хроника

Повторно судење за убиството во Ѓ. Петров во 2014 година: Родителите на покојниот Ангел Петковски одново сведочеа против обвинетиот Насер Ештрефи

Слободен печат
По рочиштето за воведни зборови, во Кривичен суд Скопје денеска продолжи судењето против Насер Ештрефи кој е обвинет дека во мај во 2014 година во...