Метелко-Згомбиќ: Хрватското претседателство е во исчекување на преговарачката рамка на ЕК за пристапните преговори со С. Македонија

Хрватското претседателство е во исчекување на преговарачката рамка што ќе ја понуди Европската Комисија за пристапните преговори со Северна Македонија, по што прашањето ќе може да се стави на дневниот ред на министрите и да се одлучи за отворањето на првите поглавја, јави дописничката на МИА од Брисел. На видеоконференцијата со новинарите по средбата на …

Метелко-Згомбиќ: Хрватското претседателство е во исчекување на преговарачката рамка на ЕК за пристапните преговори со С. Македонија Read More »