Tag : анадолија

Вести Избори 2020 Слајдер

Анадолија: Три различни сценарија за идната коалициска влада во Северна Македонија

Слободен печат
Како што вообичаено е случај во Северна Македонија, преговорите за формирање на идната владина коалиција по парламентарните избори одржани на 15 јули, најверојатно ќе бидат...
Вести Свет Слајдер

Лавини во Турција: Најмалку 38 загинати

Слободен печат
Во двете лавини во источниот дел на Турција загинаа најмалку 38 луѓе. Поголемиот дел од нив настрадаа во денешната лавина, спасувајќи ги жртвите од вчерашната...
Вести Свет

Ослободени со кауција четворицата новинари на Анадолија кои беа уапсени во Каиро

Слободен печат
Новинарите на турската државна новинска агенција Анадолија, кои во средата беа уапсени во Каиро, ослободени се синоќа со кауција од по 630 американски долари. Четворицата...
Вести Свет

Египет уапси четворица вработени во Анадолија

Слободен Печат
Турската новинска агенција Анадолија соопшти дека египетската полиција влегла во просториите на нивното дописништво во Каиро и уапсила четворица вработени. Агенцијата посочува дека нема информации...