20.8 C
Скопје

Tag : ана василева

Вести Култура

ВИДЕО | Ана Василева: Со ПичПрич ги нормализираме личните женски искуства

Вечерва ќе се одржи онлајн издание на настанот ПичПрич на тема „Школски приказни“ кој ќе се занимава со типичните женски доживувања поврзани со образованието од...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Василева: Итна потреба за системска мобилизација на ресурси во борба родово базираното насилство

Слободен печат
Наместо традиционалниот слем на Прво па женско, годинава се организира онлајн ПичПрич на тема „Бркам работа“. Во живо приказни ќе раскажуваат пет фриленсерки што баш...