Tag : алисон бекер

Спорт Фудбал

Клоп направи револуција во Ливерпул

Слободен печат
Ливерпул по пауза од дури 30 години конечно стана англиски шампион, а еден од фудбалерите кои се најзаслужни за освојување на титулата е голманот Алисон...
Спорт Фудбал

Алисон ја крштеваше сопругата на фудбалер на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат
Алисон Бекер годинава покажа дека има „сигурни раце“ за Ливерпул но и за религијата. Голманот на Ливерпул, кој е голем христијански верник,  двонеделната пауза во...
Еспресо Спорт Фудбал Шоу биз

На доделувањето на Златната топка, партнерките на фудбалерите го украдоа шоуто (ФОТО)

Слободен печат
Синоќа во „Theatre du Chatele“ во Париз се одржа свеченото доделување на наградата Златна топка, а оваа година добитник на престижното признание е Лионел Меси....
Спорт Фудбал

УЕФА: Ван Дајк е играч на годината, Меси најдобар напаѓач

Слободен печат
На свечена церемонија во Монако каде што беа и извлечени групите за новата сезона во  Лигата на шампионите, големата аргентинска sвезда на Барселона, Лионел Меси...