10 C
Скопје

Tag : алгарве

Останатo Спорт

МОТО ГП: Триумф на Оливеира на последната трка сезонава

Слободен печат
Младиот Португалец на домашен терен, на патеката „Алгарве“ дојде до втората победа оваа сезона и втора во најсилната класа, а вкупно 14. во кариерата. Оливеира...
Останатo Спорт

ИСТОРИЈА: Хамилтон го собори рекордот на Шумахер!

Слободен печат
Британецот на патеката Алгарве по 92. пат во својата кариера се најде на највисокот место на победничкиот пиедестал и стана возач со најголем број на...