4.2 C
Скопје

Tag : александра симева

Останатo Спорт

Србљак: Многу ми значи оваа титула, пресудна беше психичката спремност!

На терените на Тенискиот клуб „Југ“ – Скопје беше организирано Државното првенство на Македонија во машка и женска конкуренција, ЦЕВИТАНА ОПЕН 2020 во периодот од...
Останатo Спорт

Симева: Мојот сон е настап на грен слемови, освојувам ВТА турнири!

Слободен печат
На државното сениорско првенство Симева во женска конкуренција беше поуспешна од Јана Стојанова со резултат 2:0 по сетови 6:1 и 6:4. Исто така на терените...