Tag : ал мудхар

Ракомет Спорт

Вардар победнички тргна кон светската круна, во полуфинале против Кил!

Слободен печат
Првите пет минути поминаа во една рамноправна борба, со по два гола на двете страни, иако двапати водешe македонскиот и европски шампион. Вардар можеше да...
Ракомет Спорт

Циндриќ без грешка, Барса го декласираше Ал Духаил

Слободен печат
Во четвртфиналето на неофицијалното Светско клупско првенство во Саудиска Арабија, Барселона која ја брани титулата од минатата година ја оправда фаворитската улога против катарскиот Ал...
Ракомет Спорт

„Супер Глоуб“: Кил го чека Вардар (ВИДЕО)

Слободен печат
Германскиот Кил го совлада египетскиот Замалек со 32:28 и така најверојтано закажа полуфинална борба против македонскиот и европски шампион Вардар. Но, претходно „црвено-црните“ претходно од...
Ракомет Спорт

Вардар против Ал Мудхар во четвртфиналето на „Супер Глоуб“

Слободен печат
Американците не беа сериозна пречка за претставникот од Саудиска Арабија каде што и се одржува „Супер Глоуб“, но дефинитивно во наредната фаза ќе има многу...
Ракомет Спорт

„Супер Глоуб“: Познат можниот ривал на Вардар во четвртфиналето

Слободен печат
Во организација на Интернационалната ракометна федерација (ИХФ), Вардар ќе настапи на турнирот кој ќе се одржи од 27-31 август во Саудиска Арабија. На „Супер Глоуб“...