15.8 C
Скопје

Tag : 501 левис

Магазин Магазин слајдер Сцена

На 59 години почина Ник Кејмен, ѕвездата од легендарната реклама за „501“ и миленикот на Мадона

Слободен печат
Ѕвездата од легендарната реклама за фармерки и моделот Ник Кејмен почина на 59-годишна возраст… Кејман беше еден од најзгодните модели, текстописец и пејач по кој...